אודות יום העיון 'הורות ואוטיזם - האם הורות אחרת'

 'הורות', הוא תפקיד, מטרה, מהות משמעותית מאד בחיינו. בכל הורות תקינה יש רגעי שפל ורגעי נחת רגעי משבר ורגעי שיא. יש דאגה, שמחה ועצב.לעיתים בתקופות ולעיתים בערבוביה. את רוב בעיותינו אנחנו פותרים בעזרת דברים שלמדנו מהבית, ממה שאנחנו עושים כמו הורינו או ההפך מהם (בכוונה או שלא בכוונה). אנחנו לומדים מספרים, מחברים מהחיים.
אבל, מה קורה להורות ובהורות כאשר לילד או לילדה יש בעיית תקשורת ותפקוד משמעותית? כיצד מפתחת הזהות ההורית, מול אלה אתגרים וקשיים היא תתקל ומה יכול לחוות הורה בתהליך שכזה?                
 
בתאריך ה 22/10/13 התקיים יום עיון שארגן האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה בנושא חשוב זו. כמאה וחמישים אשה ואיש, אנשי מקצוע והורים, מכל רחבי הארץ הטריחו עצמם והגיעו לתל אביב ביום חול ולקחו חלק ביום העיון שכלל מפגש עם הורים, הרצאות ודיון.
את יום העיון פתחו זוג הורים, זאבה ועפר סורין, שלמדו מניסיונם ומהדרך המרתקת והיצירתית שפתחו להתמודד כהורים עם גידול מורכב של בנם ליאור. הרצאתם והדיאלוג של עם הקהל מומלצים לכל אדם המעוניין לשמוע, לראות ולחוות משהו מדרכם הייחודית והאמיתית  של זוג אנשים שבכוחמת חייהם מצאו בתוכם גישה בונה לגשת לקושי שהחיים זימנו להם  (עוד על המופע 'אני ליאור בדרך אל האור'). לאחר חלק זה התבוננו על זויות תאורטיות והתנסות קלינית מכמה זוויות. שלוש הרצאות המלמדות נתנו על ידי גב' אלן רייסל, ד"ר אריאלה וניאל ממרכז בייקר וגב' צופיה סמוחה ממיסדות מרכז מילמן. לאחר ההרצאות התקיים דיון בהנחיתי (תקצירים ומצגות מיום העיון , באדיבות המרצות, מופיעים ויופיעו באתר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה בקישור הזה, יש להיכנס תוך תת קטגוריה 'תקצירים' ובה ההפניות למצגות המופיעות). הנוכחות והמשוב למדו על הצורך בקיום מסגרות של שיח והעמקה בנושא זה של הפסיכולוגיה של ההורות. 
 
על התרשמות וחוות דעת מורחבת על יום העיון ניתן לקרוא באתר 'פסיכולוגיה עברית' בקישור הבא בחוות הדעת המעניינת והעשירה של אורה ברקן
 
 
 

פסיכותרפיסטים מוסמכים שמעוניינים לקחת חלק באיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, לקרוא או להירשם כחברים מוזמנים לאתר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה