השתלמויות והרצאות

השתלמויות וימי עיון, כמו גם הדרכות מקצועיות אני מעביר לצוותי טיפול, הוראה וחינוך במגוון נושאים:

טיפול דינמי בהורים ועבודה טיפולית עם הורים

סדנאות השתלמויות הכוללות הדגשים תיאורטיים ומעשיים, בהתאם לאוכלוסיות היעד :

לציפיה במגוון השתלמויות והרצאות נוספות, אפשר להגיע כמובן גם דרך פעילותי בפורום אמפטיה

הרצאות עוסקות במגוון נושאיו כמו: עבודה אינטגרטיבית עם הורים והורות, בחירת אופנות העבודה המתאימה בהתאם לסוג הפניה וסוג האוכלוסיה, בקליניקה הפרטית והציבורית.
נושאי תוכן כמו: סגנונות הורות, הורות כשלב פסיכולוגי, הדרכת הורים, בין הדרכה לייעוץ ולטיפול הורי, עבודה עם הורים במקביל לטיפול.- ניתוח מקרים,
אבחנות בין סוגי התערבויות, מתי לבחור בליווי, בהדרכה, בטיפול דיאדי משפחתי או בטיפול בהורות.
אנמנזה ייחודית, מקיפה ומקוצרת בעבודה טיפול פרטנית ומשפחתית. בטיפול בילדים, מתבגרים ובעבודה טיפולית ממוקדת עם מבוגרים שמגיעים סביב דילומות בהורות.
גיוס הורים, יצירת חוזה טיפולי ושיפור אמפטיה והתערבות טיפולית. בתחומים זה אני כותב ופרסמתי בארץ ובעולם. בעיקר סביב מודל הטיפול הפסיכודינמי בהורות מודל המוצע להורים כאשר החוויה המרכזית היא של רגשות קשים עם וכלפי ההורות או כלפי ילד/ה שלהם. בשנת 2015 הופיע לראשונה ספר להורים ולאנשי מקצוע (ספר בסיסי לכל איש/אשת מקצוע שעובדים עם הורים) בשם הורות במחשבה שנייה - להיות הורה רגשות, מחשבות ומעשים. הספר כולל סיפורי משפחות, תיאוריה, סקירת מודלים והרחבה לגבי מודל העבודה שלי והשימוש בו. על הספר ניתן לקרוא במקומות שונים, וניתן לרכוש אותו בכל חנויות הספרים. עוד סביב הספר ניתן לקרוא בדף הפייסבוק המקושר. את הספר עדכנתי לאחר מספר שנים והוא כולל פרקים מפורטים לגבי אנמנזה, עבודה טיפולית עם הורים, גישות ומודלים עדכניים, ותיאוריות עכשויות. הוצאת פרדס שיתפה פעולה עם הוצאה מחודשת ומעודכנת והספר בשמו המעודכן יצא בסוף שנת 2021 לחנויות. ניתן לרכשו ישירות דרך ההוצאה וכן ממני בהרצאות ובהשתלמויות הפיזיות שאני מעביר. לרכישה ישירה לחצו כאן הספר הורות במחשבה שנייה- עבודה טיפולית עם הורים מדריך מעשי,
במהדורה הנוכחית (הוצאת פרדס, 2021) ישנו פרק נרחב שנוצר על בסיס שיח ושיתוף פעולה עם מיטב המומחים בתחום ופורס בפני הקוראים מעושר הגישות בשדה. לקחו בו חלק (לפי סדר השתתפותם): מר אריה טבעון (גישת ההורות השלמה), גב' הילה אלקיים, ד"ר טל קרתי (מודל איכה של לבוב), פרופ' נורית ירמיה (הורות קשובה וחומלת), פרופ' אסתר כהן (טיפול בהורות בגישה אינטגרטיבית מבוססת התקשרות ואסטרטגיות הצטרפות להורים לפי סגנונות הורותם), גב' ג'ו ישי ומר רפי ישי (עוד על המודלים שלנו העוסקים בהורות חסומה ועבודה עם הורים כשותפי יצירה, והורות בלתי אפשרית).להסבר על הספר ראו בערוץ שלי ביוטיוב.

את העבודה הטיפולית על סוגיה אני מלמד כקורס תיאורטי מקיף ורחב היקף, כהשתלמויות מרוכזות וימי עיון.
שלב ב' של הקורס כולל חלק חוויתית של מפגש בין הורות אישית ומקצועית.
בנוסף, אני עורך השתלמויות משולבות בהדרכות, קבוצתיות ואישיות, לצוותים צעירים ובכירים.

להזמנת השתלמות/הרצאה/ יום עיון

/templates/t4033/images/education_thumbnail2.jpg

טיפול במתבגרים

ההשתלמות בנוגע למתבגרים עוסקת במאפייני התבגרות מתוך פרספקטיבה היסטורית- פסיכולוגית, מורכבות הטיפול במתבגרים, התפתחות דימוי, השפעות חברתיות, מסלולי סיכון, התמכרויות והפרעות אכילה, טיפול מבוסס ראיות במתבגרים- ספרות עדכנית. ההשתלמויות עוסקת בדרכי וגישות של התערבות בפרטיקה של טיפול במתבגרים וכמובן כוללת למידה מתוך דיון וניתוח תיאורי מקרה של הצוות.

דילמות טיפוליות בטיפול בילד, מתבגר, הורים ומשפחה
מטפלים רבים מקבלים לטיפולם מתבגר או יחיד ומוצעים עצמם תוך זמן קצר בדילמה מקצועית מי הוא או מי הם מהמטופלים בפועל, הפונה, הזוגיות, הילדים, ההורות? ההשתלמויות בשאלה 'מי המטופל'? מבוסס על קורסים בהעברתי בבתי ספר לפסיכותרפיה ורלוונטיות לפסיכותרפסטים ותיקים וצעירים בכל תחומי העשייה, בוודאי לאלו העובדים גם עם ילדים/מתבגרים/הורות.

להזמנת השתלמות/הרצאה/ יום עיון

/templates/t4033/images/education_thumbnail3.jpg

בין פסיכולוגיה חינוכית - פסיכולוגיה קלינית ופסיכיאטריה

לפסיכולוגים חינוכיים והתפתחותיים - השתלמויות אלו כוללות הרחבה לגבי המפגש בין הפסיכולוגיה הקלינית, האבחנה הפסיכיאטרית ועולמו של הפסיכולוג החינוכי תוך נגיעה בהבנת התפיסה ודגשיה (הדומה והשונה) אצל הפסיכולוג הקליני והאבחנה הדינמית כדוגמא, והICD והDSM ונושאים אחרים במפגש בין שפות הטיפול במקצועות השונים.

להזמנת השתלמות/הרצאה/ יום עיון

/templates/t4033/images/education_thumbnail4.jpg

הרצאות

הרצאות בנושאים הקשורים לטיפול פסיכולוגי, נושאים התפתחותיים (חרדות אצל ילדים, זהות הורית במעגל החיים, בחירות בחיים הבוגרים ועוד) ולפי תחומי העיסוק ומיקוד בהם אני פועל.

להזמנת השתלמות/הרצאה/ יום עיון

/templates/t4033/images/education_thumbnail5.jpg

הדרכות קבוצתיות לצוותים מקצועיים

קבוצות של עד חמישה עשר אנשי מקצוע הנפגשים בעקביות סביב הצגת מקרים וניתוחם, דילמות של זהות מקצועית ונושאים טיפוליים. המפגש הוא בקליניקה שלי בכרמיאל, או בימים מרוכזים ביחידה/בקבוצה המזמינה.

כמו כן, כחלק מפעילותי במסגרת פורום אמפטיה, מעביר קבוצות הדרכה אינטימיות, בהם עוסקים פסיכולוגים ופסיכותרפסטים מנוסים באני המטפל דרך הבאת מקרים וחיבור מעשי ותיארטי.

לקבוצות אלה ניתן לפנות אלי ישירות dr.dror.oren@gmail.com ו/או דרך המייל של פורום אמפטיה Empatiapsy@gmail.com

להזמנת השתלמות/הרצאה/ יום עיון